O firmie

Firma IT Companion powstała we wrześniu 2009 roku w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie w zakresie outsourcingu usług informatycznych w obrębie małych i średnich przedsiębiorstw. Mimo faktu, iż jesteśmy jeszcze młodą firmą to już teraz poprzez profesjonalizm i fachowość naszych usług pozyskaliśmy zaufanie kilku firm na terenie Bydgoszczy. Pomysłodawcą i założycielem firmy IT Companion jest Tomasz Sztokmański.

Ponieważ posiadamy certyfikaty w zakresie posługiwania się językiem angielskim w środowisku korporacyjnym oraz doświadczenie w terminologii specjalistycznej z zakresu technologii IT, elektroniki i biznesu, nasze usługi kierujemy również do firm z zagranicznym kapitałem lub będących oddziałami firm zagranicznych na terenie Polski.

W 2010 roku firma IT Companion została oficjalnym partnerem handlowym firmy Dagma Sp. z o.o. – oficjalnego dystrybutora produktów Netasq, ESET i WinMagic. Dzięki tej współpracy poszerzyliśmy swój asortyment usług o sprzedaż oraz wdrożenia systemów zabezpieczeń dla firm, jednostek organizacji rządowych oraz placówek edukacyjnych. Dla naszych klientów przeprowadzamy prezentacje możliwości sprzętu i oprogramowania z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa – szyfrowanie danych, rozwiązania antywirusowe, antyspamowe, moduły firewall, Intrusion Detection System oraz wiele innych.

Luty 2011 roku był dla nas szczególnym miesiącem za sprawą wielkich zmian jakie przeszła nasza firma, począwszy od nowego projektu strony internetowej na zmianie formy prawnej skończywszy. Aby móc jeszcze lepiej spełniać Państwa oczekiwania IT Companion połączyła swoje siły z firmą Usługi Informatyczne Jerzy Sztokmański, posiadającą 15-letnie doświadczenie na rynku lokalnym. Fuzja pozwoliła nam na poszerzenie wachlarza usług o produkty firmy AVG Technologies oraz oprogramowanie do obsługi firmy RESET2. Jednocześnie jesteśmy dumni, że jakość i sposób w jaki wykonujemy powierzone nam zadania, spotkał się z bardzo dużym zaufaniem ze strony klientów.