Usługi informatyczne

Będąc właścicielem małego lub średniego przedsiębiorstwa z pewnością zdajesz sobie sprawę z faktu, iż technologie informatyczne są w XXI wieku nieodzowną częścią skutecznego biznesu. Nowoczesne technologie powstają po to, aby zwiększać potencjał Twojej działalności poprzez przyspieszenie procesów, organizację czasu pracy, a także dają większe możliwości kontroli i koordynacji projektów nad którymi pracujesz.

 • Jednak czy technologia zawsze działa tak jakbyś sobie tego życzył?

Jeżeli nie, to warto zastanowić się nad naszymi usługami. Wielokrotnie zdarza się, że dobry komputer zakupiony kilka miesięcy temu zawiesza się lub działa zbyt wolno, a w efekcie psuje się. Dlaczego? Podobnie jak samochód, komputer, system operacyjny lub inne urządzenie peryferyjne potrzebują przeglądu okresowego. Dzięki temu wydajność urządzenia nie będzie spadać poniżej oczekiwań, a czas żywotności wydłuży się. Twoje przedsiębiorstwo zaoszczędzi na naprawach lub zakupie nowego sprzętu, a użytkownicy nie będą tracić cierpliwości przy codziennej pracy z komputerem.

 • Mam w firmie kilka komputerów i chciałbym, żeby użytkownicy mogli swobodnie wymieniać dane.

Jeżeli zatrudniasz kilkunastu lub kilkudziesięciu pracowników zapewne doskonale wiesz jak ważny jest szybki i niezawodny przepływ informacji oraz dokumentów w Twojej organizacji, a także bezpieczeństwo prywatnych i poufnych danych. Specjalizujemy się w projektowaniu i budowie małych i średnich sieci komputerowych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu znanych na rynku IT firm. Dzięki pracy w sieci użytkownicy będą mogli uczestniczyć w obiegu dokumentów, a jednocześnie możesz mieć pewność, że poufne informacje są bezpieczne przed atakami hackerów i crackerów z zewnątrz.

Sieci LAN | Serwery Linux | Produkty ESET dla firm

 • Moi pracownicy pracują w terenie, ale chciałbym, aby mieli dostęp do danych na serwerze w siedzibie firmy.

Twoja działalność skupia się w dużej mierze na pracy u klienta, jednak chciałbyś, aby Twoi pracownicy mieli swobodny dostęp do danych przechowywanych w siedzibie. Doskonale to rozumiemy, ponieważ sami świadczymy usługi poza naszą siedzibą. Oferujemy realizację bezpiecznych (wielokrotnie szyfrowanych), tunelowanych połączeń za pomocą wykorzystania nowoczesnych technologii kryptograficznych.

Dla stałych klientów oferujemy usługi informatyczne za pomocą połączenia zdalnego. Nie czekaj na dojazd specjalisty – otrzymaj wsparcie tu i teraz!

Sieci LAN | Serwery dostępu zdalnego i VPN | Ochrona danych osobowych

 • Otwieram nowy oddział swojej firmy w innym mieście i bez zakupienia drogiej technologii nie będę mógł zapewnić płynnego obiegu dokumentów między siedzibą a oddziałem.

Twoja firma się rozwija, więc zapewne rozumiesz potrzebę integracji systemów między siedzibą a oddziałem oraz swobodny przepływ informacji między pracownikami znajdującymi się w różnych lokalizacjach geograficznych. Nasi specjaliści zbudują dla Ciebie bezpieczną infrastrukturę sieciową z wykorzystaniem technologii VPN bez konieczności angażowania drogich technologii i połączeń dedykowanych.

Sieci LAN | Serwery dostępu zdalnego i VPN | Urządzenia Fortigate

 • Moje połączenie internetowe w firmie często działa wolno, a użytkownicy nie mogą wykonać swoich zadań on-line.

Wiele nowoczesnych systemów (np. sprawozdawczość elektroniczna do Głównego Urzędu Statystycznego, systemy do obsługi instytucji sektora publicznego) opiera się na pracy on-line np. bezpośrednio z przeglądarki internetowej, jednak często zdarza się, że użytkownik ma problem z odświeżeniem strony z powodu błędów połączenia. W wielu przypadkach wymiana łącza internetowego na szybsze nie rozwiązuje problemu, ponieważ problemem nie jest szybkość ani stabilność łącza. Dla Ciebie zdiagnozujemy potencjalne problemy i w razie konieczności zaproponujemy rozwiązania do zarządzania ruchem sieciowym lub serwer proxy.

Sieci LAN | Urządzenia Fortigate

IT Companion Sp. z o.o. wychodzi naprzeciw tym oraz innym potrzebom klientów w zakresie usług informatycznych i outsourcingu IT. Do głównych sfer naszej działalności zaliczamy między innymi:

 • usługi informatyczne, outsourcing IT lub pełna obsługa informatyczna dla szkół, małych i średnich firm oraz instytucji sektora publicznego,
 • usługi w zakresie doradztwa informatycznego i consultingu IT,
 • usługi związane z projektowaniem, budową, modernizacją i utrzymaniem sieci informatycznych, LAN,
 • usługi w zakresie realizacji projektów informatycznych związanych z pracą grupową, telefonią IP oraz dostępem zdalnym VPN,
 • serwis sprzętu komputerowego i oprogramowania u klienta biznesowego,
 • bezpieczeństwo IT.

Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych usług oraz dostęp do specjalistów z wielu dziedzin informatyki. Naszym obszarem działania jest Bydgoszcz oraz jej okolice, jednak do współpracy zapraszamy firmy z całego województwa kujawsko-pomorskiego.